Menu Zavřeno

Pod Prahou je civilní hra v tom aspektu, že vás nepovede k tomu, abyste na veřejnosti dělali výrazně neobvyklé věci. Není třeba nosit komplikované kostýmy a nedojde např. k soubojům v ulicích. Při hře by hráči měli působit dojmem zcela obyčejných lidí, kteří se procházejí Prahou a povídají si.

Jakékoliv výraznější scény se budou odehrávat v bytech nebo oblastech, které budou v noci liduprázdné.

 

Přestože se hra odehrává v současnosti a většina linek bude velmi civilní, majorita postav někdy potká nebo potkala něco “jiného”- ne zcela obvyklého. Něco, co pravděpodobně nepatří do každodenní reality, jak ji známe my, hráči. Míra jinakosti se bude výrazně lišit u jednotlivých herních skupin.

Pro naši hru je podstatné to, že postavy nebudou mít problém tyto jinaké (možná dokonce mystické) věci přijmout – nebudou je popírat, pochybovat o nich.

Několik jinakých věcí pravděpodobně zažijete přímo na hře (i když záleží na konkrétní skupince). Doporučujeme se jim nebránit, naopak jím jít vstříc a raději než “jak je to možné” zkoumat “co to pro mne znamená, jak mne to ovlivňuje”.

Pokud budete mít jakékoliv dotazy k postavě, kterou budete hrát, vyřešíme je s vámi po mailu s předstihem.

Předherní workshopy potřebné pro hraní hry zaberou 1-3 hodiny (v závislosti na konkrétní skupince). Nebude vás jimi provádět organizátor, vše zvládnete sami na základě dodaných materiálů.

Dopředu budete znát čas, kdy se všichni už v kostýmech sejdete na určeném místě (obvykle kavárna, čajovna, restaurace). Každá herní skupina se bude setkávat na jiném místě. U obsluhy si vyzvednete kufřík/tašku s pokyny, jak provést workshopy, a rekvizitami, které si sami rozeberete. Pokud by vám cokoliv nebylo jasné, budete moci kontaktovat organizátory telefonicky.

Žádná z hráčských postav nemá určené pohlaví ani gender – každý hráč může hrát jakoukoliv z nabízených postav. Postava pak přejme pohlaví a gender, se kterým se hráč identifikuje. Pokud se identifikujete nebinárně, budeme potřebovat vědět, v jakém rodě má vaše postava být oslovována. Postavu vám pak zašleme napsanou právě v této variantě – varianty se budou lišit pouze gramaticky, ne obsahově.

Vzhledem k tomuto nastavení není povoleno crossgender hraní (např. situace jsem žena, ale chci hrát mužskou postavu).

Tématika pohlaví a genderu bude v naší hře silně upozaděna. O některá témata tím přicházíme (např. fyzické rodičovství nebo sexismus) a v některých linkách budou historické reálie popsány neutrálně, protože nemůžeme předem vědět, jestli ten konkrétní vztah třeba nebude homosexuální. Věříme ale, že tento přístup nám otevře mnohem více zajímavých dveří, než kolik jich zavírá.

Hra končí pro všechny skupiny stejně – sledováním východu slunce na Letné, cca v neděli v 5 hodin ráno (dle přesného data uvedení).

Bezprostředně po skončení nebude organizována žádná afterparty – na místě bude proškolený organizátor, na kterého se budete moci obrátit, pokud budete mít pocit, že vám psychicky není dobře, nebo si prostě s někým potřebujete promluvit. 

Silně vám doporučíme, abyste se nesocializovali déle než hodinu a jeli se raději prospat. 

V 15:00 se pak setkáme v kavárně na nepovinné odpolední posezení a afterparty. Pokud nebudete mít zájem dorazit (např. potřebujete jet domů), rozhodně to není problém.