Menu Zavřeno

Vzhledem k settingu hry (současnost) není třeba kostým nějak výrazně řešit. Larp se dá hrát zcela v civilu – kostým si tedy budete zajišťovat sami.

Pěšky, hromadnou dopravou, jak vám to bude v daný moment vyhovovat. Pokud nedostanete jiný pokyn, budete se vždy držet pohromadě v pětici.

Kdykoliv také budete mít možnost (a občas i povinnost) zavolat si herní taxislužbu Unter. Využití těchto “taxi” je zahrnuto v registračním poplatku, jedná se o velké vozy, do kterých se bez problémů vejdete všichni.

Prosíme, nedělejte to. Občas potřebujeme, abyste někam všichni odjeli herním taxi a vaše auto by tak zůstalo stát uprostřed ničeho.

Ve hře bude nutné využívat telefon a datové připojení k internetu (to by měl mít alespoň jeden člen skupiny).

Pokud nemáte Lítačku, utratíte nějaké peníze za jízdenky.

V průběhu noci pravděpodobně budete mít hlad a budete si chtít zajít na jídlo – čas na to bude a od nás dostanete seznam doporučených nonstopů.

Hra každé skupiny bude začínat na jiném veřejném místě – většinou v restauraci nebo kavárně. Zde také proběhnou workshopy. Poprosíme vás, abyste zde neseděli na sucho a dali si alespoň limonádu.

Nebudete. Pro naši hru by mělo být jedno, zda někdo larp hraje nebo nehraje – konec konců, pokud se o svých problémech náhodou zapovídáte s náhodným člověkem v baru nebo bezdomovcem v parku… co záleží na tom, jestli hraje roli nebo ne.

Pokud by mělo dojít na herní násilí či jiné nepříjemné scény, odehrají se na uzavřené lokaci, kde budete mít jistotu, že všichni zúčastnění jsou součástí hry.

Nejprve vám jako skupině dáme možnost, abyste si sehnali nového kamaráda. Pokud se vám to nepodaří, pomůžeme vám – napíšeme hráčům, kteří se na hru nedostali (pokud nějací budou) a využijeme sílu naší FB stránky.

Stornopoplatky platí vždy stejné.

Design většiny skupin obsahuje to, že vás v průběhu noci povede po různých lokacích. Občas tam na vás v přesný čas bude čekat CP, které posune dál váš příběh. Tím, že se vydáte někam jinam, než vás hra vede, tedy mnoho zábavy nezažijete.

Přímo skriptované pokyny (ve smyslu “jdi a udělej tohle”) se na naší hře budou vyskytovat jen minimálně.

Ano, je to možné a moc nás těší, že tě koncept našeho larpu inspiruje. Máme samozřejmě nějaká základní pravidla a mantinely, kterými se všechen herní obsah musí řídit – nové skupiny musí být napsány dle stejných pravidel jako stávající skupiny, musí být opakovaně uveditelné, pracovat s velmi nízkým rozpočtem, a po napsání se stanou pevnou součástí hry. Obecně ale rozhodně moc rádi hru rozšíříme! (Konec konců, sami se k tomu do budoucna chystáme.) Ozvi se nám na podprahou@rolling.cz a pobavíme se o tom!